O biegu

GWiNT Ultra Cross

to pierwszy zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. W dniach  10-11 maja 2019r. odbędzie się szósta edycja imprezy. Trasa biegu prowadzi drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi. Odcinki asfaltowe ograniczone są do niezbędnego minimum. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów – grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego – przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane są najważniejsze punkty na trasie biegu – starty oraz meta. Uczestnicy mają do wyboru jeden z czterech dystansów:

  • 24-35 km – Mikro GWiNT, (dystans zależny od lokalizacji mety)
  • 55 km – MiniGWiNT,     
  • 110 km – Normal GWiNT
  • 100 mil (165 km) – Super GWiNT

Na etapie rejestracji zawodnicy będą musieli w sposób wiążący zadeklarować się co do wybranej trasy. Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans, który chcą pokonać, będzie zorganizowana jedna meta. Z kolei starty będą zlokalizowane w różnych miejscowościach i będą się odbywały o różnych godzinach, zgodnie w wybranym dystansem. Dowóz na start zapewnia organizator. Z myślą i bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy zorganizowanych zostanie na całej liczącej 100 mil trasie przynajmniej 9 punktów kontrolno-odżywczych. Ponadto na punktach dyżurować będą osoby kompetentne w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wyposażone w niezbędny sprzęt ratowniczy. Celem organizatorów, obok zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków rywalizacji sportowej, jest pokazanie uroków i piękna środkowozachodniej części Wielkopolski – malowniczych lasów, urokliwych miasteczek oraz otwartych i gościnnych mieszkańców. Organizatorami GWINT-a są:

  • Grodziski Klub Biegacza
  • Nowotomyski Klub Biegacza
  • Wolsztyński Klub Biegowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Zarówno tych, którzy mają doświadczenie na długich dystansach, jak i tych, którzy chcieliby się dopiero sprawdzić na dystansie ponadmaratońskim. Zapraszamy zadeklarowanych trailowców, którym obiecujmy, że zapewnimy prawdziwą ucztę dla ich butów ;), jak i upartych uklepywaczy asfaltu, którym pragniemy pokazać uroki biegania terenowego. W końcu przez całe tysiąclecia człowiek uprawiał biegi terenowe. Może czas w końcu wrócić do korzeni?